Üdv, Vendég

Gépjármű opciós vételi jog gyakorlása
(1 Olvasó) (1) Vendég

TÉMA: Gépjármű opciós vételi jog gyakorlása

Válasz: Gépjármű opciós vételi jog gyakorlása 1 éve, 5 hónapja #41384

• McDebil
  • Platinum Boarder
kovacsgaborbalsa beküldte:
Van egy szép válaszlevele, melyben az új ÜSZ-re hivatkozik és az opciós szerződés 7.pontjára, csak kifelejtette a 4. pontot, mely a szerződés aláírásától számolja az 5 évet. Én már nem idegesítem magam, a behajtókat meg elküldtem a fenébe 2 perc alatt

Azért én rákérdeznék, hogy milyen alapon módosítgat bele egy vételi jog szerződésbe! Pláne az eladó aláírása nélkül.

Ez tutira nem áll meg a bíróságon!

Válasz: Gépjármű opciós vételi jog gyakorlása 1 éve, 5 hónapja #41386

• korrekt
  • Platinum Boarder
McDebil beküldte:
Van egy szép válaszlevele, melyben az új ÜSZ-re hivatkozik és az opciós szerződés 7.pontjára, csak kifelejtette a 4. pontot, mely a szerződés aláírásától számolja az 5 évet. Én már nem idegesítem magam, a behajtókat meg elküldtem a fenébe 2 perc alatt

Azért én rákérdeznék, hogy milyen alapon módosítgat bele egy vételi jog szerződésbe! Pláne az eladó aláírása nélkül.

Nem beszélve arról, hogy - átvéve a regnáló szokását - visszamenőleges hatállyal - szerintem a Föníciaikig kellene visszamenniük - módosítanak egy szerződési feltételt.

És ha én ezzel a módosított vételi joggal akkor nem értettem volna egyet és nem kötöttem volna meg a szerződést?

Mert ez szerintem még ebben a formájában is a jogszabály, azaz a jogalkotó szándékának a kijátszására irányuló szerződési feltétel!!!

Az meg csak hab a tortán, hogy az ügyészség ezt nem ismeri fel!!! Na de mit ismer fel??? amit akar
Utolsó Szerkesztés: 1 éve, 5 hónapja Beküldte korrekt.

Válasz: Gépjármű opciós vételi jog gyakorlása 1 éve, 5 hónapja #41390

• Colette
  • Expert Boarder
Itt egy Blikk cikk (nem a kedvenc újságom, de úgy látszik ezt csak ők merik leírni...)

[attachment:1]Féláron vásárolják fel a bebukott kocsikat.docx[/attachment]

Lehet, hogy nem megy át, mert .docx fájl...

Pedig érdekes, mert még csak le sem tagadják...
És a PSZÁF - persze nem nyilatkozott.

Na, ne gondold, hogy akárki ilyen autóhoz juthat! De nem ám! Csak a csókosoknak.

Ah, ideteszem a internetes elérhetőséget.

www.blikk.hu/blikk_aktualis/felaron-vasa...ott-kocsikat-2188425
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: korrekt

Válasz: Gépjármű opciós vételi jog gyakorlása 1 éve, 5 hónapja #41392

• Colette
  • Expert Boarder
korrekt beküldte:
McDebil beküldte:

Nem beszélve arról, hogy - átvéve a regnáló szokását - visszamenőleges hatállyal - szerintem a Föníciaikig kellene visszamenniük - módosítanak egy szerződési feltételt.

És ha én ezzel a módosított vételi joggal akkor nem értettem volna egyet és nem kötöttem volna meg a szerződést?

Mert ez szerintem még ebben a formájában is a jogszabály, azaz a jogalkotó szándékának a kijátszására irányuló szerződési feltétel!!!

Az meg csak hab a tortán, hogy az ügyészség ezt nem ismeri fel!!! Na de mit ismer fel??? amit akar

Na, ez nem jó hír...
Most lettem kész az ügyészségnek írt kérelemmel... remélem, nem kioktatásnak veszik majd. Jaj!
Mert a baj az, hogy egy kis határmenti város ügyészségén sokkal érzékenyebbek, mint pl. a nagy Budapesten. Ugye kisebbségi érzet dolgozik rendesen....

Válasz: Gépjármű opciós vételi jog gyakorlása 1 éve, 5 hónapja #41394

• McDebil
  • Platinum Boarder
korrekt beküldte:
McDebil beküldte:

A rendőrbulin kívül a BB Autós bulit sokan ráhúzhatják a saját bankocskájukra is:

BB Autó

Meg lehet így is:
1. Önöknek nincs vételi joguk a gépjárműre!
a. A szerződés 5.2 szerint a biztosítéki célú opció nem felel meg a Ptk. 375. §-ában szabályozott szerződésből keletkező vételi jognak. Tipikus tartalmi eleme ugyanis, hogy maga az alakító jog csak azáltal keletkezik, hogy a lejárt vagy felmondással azzá tett kölcsöntartozást az adós nem teljesíti. A jog alapítása azonban már a kölcsönszerződéssel egy időben megtörténik, a jog keletkezése viszont függőben van. Ha a Ptk. 375. §-át tekintjük irányadónak, úgy az ilyen ügylet már pusztán azért semmis, mert a Ptk. 375. § (2) bekezdésének megkerülésére irányul. Eszerint a határozatlan időre kikötött vételi jog hat hónap elteltével megszűnik; az ezzel ellentétes megállapodás semmis.

b. Mivel a kölcsönszerződéssel egy időben, illetve annak lejárta előtt kötött opciós szerződés a Ptk. 255. § (2) bekezdésének megkerülésére irányul, ezért a Ptk. 200. § (2) bekezdése alapján semmis.

c. Ptk. 188. § (1) Ha a birtokost birtokától jogalap nélkül megfosztják, vagy birtoklásában zavarják (tilos önhatalom), birtokvédelem illeti meg.

d. PTK 313. § Ha a kötelezett a teljesítést jogos ok nélkül megtagadja, a jogosult választhat a késedelem és a lehetetlenülés következményeinek alkalmazása között.

Nem vehetik önkényesen, önhatalmúlag birtokba a gépjárművet! Legyen kedvesek beperelni a bíróságon a törvényes utat betartva, ha már a szerződés „megalkotásánál” nem figyeltek a jogszabályok maradéktalan figyelembe vételére. Az már csak hab a tortán, hogy a fentebbi pontok alapján jogosultságuk sincs.

Lehet, hogy nehéz felfogni, de ez van. Mint már eddig is jeleztem, meggondolatlan és törvénytelen fellépéseiket a gépjármű eltulajdonítására, vagy használatának akadályozására, minden a rendelkezésemre álló törvényes eszközzel megakadályozom, a jogtalan lépésekre büntető feljelentést teszek, illetve az ilyen irányú fellépésük okozta károkat érvényesítem!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: johann01, papus, korrekt, Letty, kovacsgaborbalsa

Válasz: Gépjármű opciós vételi jog gyakorlása 1 éve, 5 hónapja #41409

• sx4
  • Senior Boarder
matyko78 beküldte:
Colette beküldte:
matyko78 beküldte:
Colette beküldte:
matyko78 beküldte:
Azt azért megjegyezném a csodás Lombardnak, - aki ugye szintén nem túl jól szerepel a bíróságokon - , hogy ha egy későbbi feltételhez köti a vételi jogot ami ugye alapból semmis, akkor hogy az okmányiroda miért nem csak akkor jegyzi be a vételi jogot? Hmmm???

Áhh. Hagyjuk is ezt marhaságot.

Tökre igazadvan, hagynunk kellene ezt a marhaságot...
de amikor a bőrödön érzed, amikor ez a marhaság nem hagy aludni, nem tudsz rendesen dolgozni, mert csak ez jár az eszedben, hogyan tudod megoldani.... mert szép lehetsz, de okos nem.

Tudom, hogy a kocka fordul... csak szeretném megélni.

Nyugi Kedden MKB Euroleasing vs. Én -PKKB-

Édes istenem, Te legalább már eljutottál idáig!

(mi az a PKKB?)

Én nem jutottam el. Ő perel, mer balga és nem tudja kit perel.

(Pesti Központi Kerületi Bíróság)

Majd számolj be a tárgyalásról kíváncsi vagyok!
Hogyan érted el, hogy bepereljen?
Mert én is azt szeretném.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.51 másodperc

Összes elküldött panasz

878

Összes panasz (PBT)

23

Bejelentkezés

Látogatók

101056
MaMa296